Va Banque

Spektaklis Va Banque
Vienos dalies spektaklis – žaidimas

(…)Moteris. Vyras. Raudonas rojalis. Raudonos lūpos. Jau pirmą minutę salėje padvelkia aistros karščiu.

Amžinai aktuali ir neišsemiama tema: moters ir vyro santykiai. Ji aristokratinių manierų gražuolė. Jis grubus, prakaitu trenkiantis prastuolis. Kaip tokios dvi priešingybės gali traukti viena kitą? Kaip neapykanta, pasiekusi patį intensyviausią tašką, staiga pervirsta į visiškai priešingą jausmą – meilę (geismą?)? Beje, tam atspindėti taikliai parenkamas tango šokis, perteikiantis prieštaringus vyro ir moters jausmus: nuo pykčio iki aistros. Į dialogus dar įsispraudžiamos kelios aktorių gyvai atliekamos dainos. Jos suteikia spektakliui gyvumo, o žiūrovas vėl pasijunta, tarsi stebėtų kažkokį pramoginį šou, dalyvautų kabarete.

Aktoriai žaidžia su publika. Moteris aptempta juoda suknele gundo vyrus , judindama klubus, purendama plaukus, svaidydama ugninius žvilgsnius. Vyras, demonstruodamas grubų vyriškumą, mirkčioja žiūrovėms. Jo kakta nurieda prakaito lašai.

Kiekvienas savo gyvenime, kaip ir aktoriai, turi atsakyti į klausimus: ką renkiesi – meilę ar pinigus, karjerą ar asmeninę laimę, gyvenimą ar teatrą?

Spektaklis trunka nepilnai pusantros valandos. Pakankamas laikas pasijuokti, pamąstyti ir nepervargti. (…)

Spektaklis Va Banque

– tai beveik netradicinis, kiek įžūlokas, tačiau ne piktas jaunų teatro Atviras ratas aktorių, kartu su režisiere Ieva Stundžyte, darbas pagal A. Čechovo pjesę “Meška”.

Spektaklio kūrėjai – žaidėjai tikisi, kad mėgiamas Lietuvoje rusų klasikas Antonas Čechovas neįsižeis už kai kuriuos dramaturgijos pakeitimus ir liks maloniai nustebintas jei ne aktorių Justinos Smieliauskaitės ir Dano Kamarausko vaidybos jaunatviško džiaugsmo, tai tikrai aktoriaus-kompozitoriaus Gabrieliaus Zapalskio muzikinėmis variacijomis ir įstabiais dailininkės Vilmos Galeckaitės kurtais kostiumais.

Spektaklis Va Banque

skirtas visiems, kuriems nesvetimas azartas ir aistra Gyvenimui. Meilei taip pat.

N-16 (Bučinių bus. Daug.)

Spektaklio režisierė Ieva Stundžytė

Vaidina: Justina Smieliauskaitė ir Danas Kamarauskas

Gyva muzika: Gabrielius Zapalskis

Scenografė ir kostiumų dailininkė: Vilma Galeckaitė

Šviesų dailininkas: Donatas Pranckėnas

Pagal A.Čechovo „Meška“

Spektaklis neturi jokių mecenatų ar rėmėjų, tai tiesiog teatro Va banque!

va banque [sk. va bank; pranc.], lošiant kortomis — lošimas iš visų pinigų, esančių banke, iš viso banko.