1/3 GYVENIMO

1/3 gyvenimo

Žmogaus širdis plaka maždaug 100000 kartų per dieną. Mūsų akys sumirksi apie 10,000,000 kartų per metus. Suaugęs žmogus per parą iškvepia ir įkvepia maždaug 23 000 kartų. Žmonės kalba vidutiniškai 120 žodžių per minutę greičiu. Per savo gyvenimą žmogus atsitiktinai suvalgo 70 vabzdžių. Vidutiniškai žmonės su savimi nešiojasi vieną raktą, kuris nebuvo naudotas 9 mėnesius ir 21 dieną. Per visą savo gyvenimą žmogus vidutiniškai atsako į 145328 telefono skambučius. 99 procentai žmonių negali palaižyti savo alkūnės. Maždaug dvi savaites, t.y. 1/1720 savo gyvenimo dalį žmogus pralaukia, kol pasikeis šviesoforo lempučių spalva. Beveik 1/22 (3 metus) savo gyvenimo mes praleidžiam tualete. 1/26 žmogus praleidžia valgydamas. Žiūrėdamas į ekraną žmogus praleidžia 1/6 savo gyvenimo.

Pažiūrėti į tai, ką veikiame trečdalį savo gyvenimo, kviečia teatras „Atviras ratas“. Antroji naujojo sezono premjera šiame teatre ne tik aktoriaus ir dramaturgo Justo Tertelio režisūrinis debiutas, bet ir galimybė žiūrovams išsiaiškinti sapnų reikšmes.

Įrodyta, kad trečdalį savo gyvenimo žmogus praleidžia miegodamas. Būtent apie tai, kas vyksta tuo metu, kai sapnuojame, pasakoja spektaklis „1/3 gyvenimo“. Teatrui „Atviras ratas“ – tai antroji premjera šį sezoną, o aktoriui Justui Terteliui – pirmasis režisūrinis darbas.

„Mano dėdė man papasakojo sapną. Sako: vakar naktį aš visą naktį diskutavau su mūsų Ministru Pirmininku. Ir aš pagalvojau, kad tai labai įdomi galimybė – pasižiūrėti į sapną ne tik kaip į kažkokią labai abstrakčią, nesuvokiamą erdvę, o į kaip galimybę susitikti ten kažkokius veikėjus ar kažkokius realybėj egzistuojančius žmones, su kuriais gali išsiaiškint ir savo santykius“, – kaip gimė pjesės idėja, pasakoja spektaklio režisierius J. Tertelis.

„1/3 gyvenimo“ žmogus praleidžia…

Pjesės autorius  ir režisierius Justas Tertelis

 

Pjesės autorius ir režisierius Justas Tertelis