PABĖGIMAS Į AKROPOLĮ

A. Aleksandravičiaus nuotrauka

Veiksmas nukelia į mažą Lietuvos miestelį Rokiškio rajone. Aplink paauglius Živilę ir Darių besisukantis pasaulis – kartais absurdiškas, juokingas, o kartais žiaurus. Toks, nuo kurio visiems kartais norisi pabėgti. Živilė tiki, kad išsigelbėjimas yra Akropolis – miestas, kuriame visi žmonės laimingi, ir kur išsisprendžia visos problemos. Tereikia į jį pabėgti. Tačiau ką daryti, jeigu iš tikrųjų nėra jokio svajonių miesto? Jei tai tik paprasčiausias prekybos centras?

Scenoje septyni aktoriai iš spalvingos situacijų karuselės ir daugybės skirtingų personažų kuria vieną istoriją apie šių dienų pasaulį, kuris būna visoks. O kartais ir be galo gražus. Spektaklio kūrėjai atskleidžia savo kritišką požiūrį į šiuolaikinę visuomenę, diagnozuodami pagrindinę ligą – vienatvę, kuri ir provokuoja abejingumą ir susvetimėjimą.

Pjesė „Pabėgimas į Akropolį“ lietuvių nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Versmė`07“ buvo išskirta tarp penkių geriausių kūrinių. Antrajame festivalio „Versmė`08“ etape Aidas Giniotis buvo apdovanotas už šios pjesės pastatymą kaip geriausias režisierius.

Premjera 2008 m. lapkričio 6 d.  

Pagal Marijos Korenkaitės pjesę „Pabėgimas į Akropolį“

Režisierius: Aidas Giniotis.

Vaidina: Agnė Kaktaitė, Marija Korenkaitė, Judita Urnikytė, Eimantas Bareikis, Vytautas Leistrumas, Jonas Šarkus, Justas Tertelis.

Scenografė ir kostiumų dailininkė: Vilma Galeckaitė-Dabkienė.