ATVIRAS RATAS

Spektaklis Atviras ratas D. Matvejevo nuotrauka

Spektaklis Atviras ratas – tai netradicinis teatrinis vyksmas. Kiekvieną kartą vis kitoks. Jaunuoliai sėdėdami, ratu tarp žiūrovų, prisimena savo vaikystės ir paauglystės istorijas, pirmąsias meiles, muštynes, bučinius. Pasakojamos ir čia pat suvaidinamos istorijos sukelia ir juoką ir graudulį. Jos atpažįstamos kiekvienam, nes vaikystės ir paauglystės džiaugsmus bei nuoskaudas prisimename visi. Nors šiuos pasakojimus stebi žiūrovai, projekto autoriai įvardija tai ne kaip spektaklį, o kaip teatro laboratoriją, nes tai nuolat besikeičiantis procesas.

Biografijų pasakojimas – ne naujiena teatrinėse mokyklose. Tačiau šįkart tam siekiama suteikti savitą kalbėjimo stilių, improvizacijos ir vaidybos taisykles. Prisimindami save, atkurdami situacijas, būsimieji aktoriai bando išpažinti save, prabilti atvira teatrine kalba. Spektaklis Atviras ratas, tai kai prisimenant save pasakojama ir apie kitus, bandoma gydytis ir gydyti teatru.

Pirmąkart režisierius Aidas Giniotis tai bandė padaryti 1989-aisiais Muzikos ir teatro akademijos kurse (vadovė Irena Vaišytė, vėliau Dalia Tamulevičiūtė), vėliau 1993–iaisiais Vilniaus universiteto aktorių kurse (vadovė Nijolė Gelžinytė), galop tai išsivystė į teatro laboratoriją 2003–iaisiais, dirbant su Muzikos ir teatro akademijos aktorių kursu (vadovas – profesorius Vladas Bagdonas). 

2005 m. Auksinis scenos kryžius režisieriui Aidui Giniočiui įteiktas už geriausią metų spektaklį vaikams ir jaunimui „Atviras ratas“.

2007 m. pelnytas žiūrovų prizas už spektaklį „Atviras ratas“, Profesionalių teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams“

2007 m. pelnytas žiūrovų prizas už spektaklį „Atviras ratas“, „Lietuvos teatrų pavasaris ’07“

2007 m. išrinktas geriausias aktorius – Justas Tertelis už vaidmenis spektaklyje „Atviras ratas“, Lietuvos universitetinių teatrų festivalis „Po saule”

2007 m. išrinkta geriausia aktorė – Benita Vasauskaitė už vaidmenis spektaklyje „Atviras ratas“, Lietuvos universitetinių teatrų festivalis „Po saule“

Režisierius Aidas Giniotis


Vaidina: 
Agnė Kaktaitė, Benita Vasauskaitė, Eimantas Bareikis, Giedrius Kiela, Ieva Stundžytė, Jonas Šarkus, Judita Urnikytė, Justas Tertelis, Marija Korenkaitė, Vesta Šumilovaitė, Vytautas Leistrumas