ATVIRAS RATAS

D. Matvejevo nuotrauka

„Atviras ratas” – tai netradicinis teatrinis vyksmas. Kiekvieną kartą vis kitoks. Jaunuoliai sėdėdami, ratu tarp žiūrovų, prisimena savo vaikystės ir paauglystės istorijas, pirmąsias meiles, muštynes, bučinius. Pasakojamos ir čia pat suvaidinamos istorijos sukelia ir juoką ir graudulį. Jos atpažįstamos kiekvienam, nes vaikystės ir paauglystės džiaugsmus bei nuoskaudas prisimename visi. Nors šiuos pasakojimus stebi žiūrovai, projekto autoriai įvardija tai ne kaip spektaklį, o kaip teatro laboratoriją, nes tai nuolat besikeičiantis procesas.

Biografijų pasakojimas – ne naujiena teatrinėse mokyklose. Tačiau šįkart tam siekiama suteikti savitą kalbėjimo stilių, improvizacijos ir vaidybos taisykles. Prisimindami save, atkurdami situacijas, būsimieji aktoriai bando išpažinti save, prabilti atvira teatrine kalba. Prisimenant save pasakojama ir apie kitus, bandoma gydytis ir gydyti teatru.

Pirmąkart režisierius Aidas Giniotis tai bandė padaryti 1989-aisiais Muzikos ir teatro akademijos kurse (vadovė Irena Vaišytė, vėliau Dalia Tamulevičiūtė), vėliau 1993–iaisiais Vilniaus universiteto aktorių kurse (vadovė Nijolė Gelžinytė ), galop tai išsivystė į teatro laboratoriją 2003–iaisiais , dirbant su Muzikos ir teatro akademijos aktorių kursu (vadovas – profesorius Vladas Bagdonas). 

Režisierius Aidas Giniotis


Vaidina: 
Agnė Kaktaitė, Benita Vasauskaitė, Eimantas Bareikis, Giedrius Kiela, Ieva Stundžytė, Jonas Šarkus, Judita Urnikytė, Justas Tertelis, Marija Korenkaitė, Vesta Šumilovaitė, Vytautas Leistrumas