PO DANGUMI

Poezijos ir muzikos vakarai

Po dangumi

Sostinės kultūriniame gyvenime savo vietą pastaraisiais metais įtvirtinusi Vilniaus miesto teatro „Atviras ratas“ studija, kaip ir daugelis kamerinių miesto erdvių, dėl karantino pristabdė savo veiklą, tačiau šią vasarą studijos renginiai sugrįžta nauju formatu.

„Po dangumi“ – renginių ciklas Menų spaustuvės kiemelyje, inspiruotas ankstesnių „Atviro rato“ projektų (poezijos ir muzikos vakarų „Po arkomis“ bei gyvo garso koncertų „Po kilimu“), startuos birželio 20 dieną ir tęsis visą vasarą. Menų spaustuvės kieme vasaros pradžioje įrengtoje „6 scenoje“ žiūrovai galės išvysti itin skirtingus renginius – nuo poezijos skaitymų, koncertų iki specialiai rodymui lauko erdvėje adaptuotų spektaklių. „Atviro rato“ kūrėjų teigimu, renginių ciklo atsiradimą įkvėpė žiūrovai, pasiilgę teatro renginių, o ir patys menininkai jaučiasi ypač pasiilgę gyvo ryšio su publika.

„Sugrįžtame ne dėl finansinių paskatų, o dėl moralinių – žiūrovai labai laukia ir mes ilgai svarstėme, kokiu būdu tai įgyvendinti“, –  sako teatro vadovė Ieva Stundžytė. 

Renginiai PO DANGUMI

Artimiausiuose ciklo planuose – birželio 20 d. įvyksiantis Jurgio Marčėno, Manto Toločkos ir Dovydo Grajausko poezijos ir muzikos vakaras, liepos 16 d,bei rugpjūčio 19 d. skambėsiantis „Atviro rato“ aktorių ir Aido Giniočio koncertas „Penki pirštai-kumštis“. Rugpjūčio 1 d. – aktorių Aldonos Vilutytės ir Justinos Smieliauskaitės poezijos vakaras, kartu su Laurita Peleniūte, o rugpjūčio 4 d. – Aido Giniočio spektaklis vaikams „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“.

Pirmieji „Po dangumi“ atsiduria trys kūrėjai – poetai Mantas Toločka ir Dovydas Grajauskas bei aktorius Jurgis Marčėnas. Pirmieji du – jau pažįstami tiek skaitytojams, tiek Vilniaus kultūriniu gyvenimu besidomintiesiems: M. Toločka praėjusiais metais išleido savo pirmąją poezijos knygą „Popierinė“, o D. Grajauskas 2017-aisiais debiutavo su rinktine „Apie reiškinius“.

Abu jie – dažni poezijos skaitymų dalyviai; šalia poezijos Dovydo gyvenime svarbią vietą užima muzika, o Manto charizma – neatsiejama Vilniaus barų kultūros dalis. Teatro pasaulio dalis J. Marčėnas – „Atviro rato“ ir Keistuolių teatro aktorius, vienas iš ambient garsus tyrinėjančios grupės „WhaleSounds“ narių, kuriantis ne tik vaidmenis, bet ir muziką. Trys meile žodžio menui ir perkusijos besidalinantys talentingi bičiuliai birželio 20 d. 20 val. savo atradimais pasidalins su Menų spaustuvės kieme susirinkusiais žiūrovais.

Renginiai PO DANGUMI:

Birželio 20 d. PO DANGUMI: poezijos ir muzikos duetas trims su Jurgiu Marčėnu, Mantu Toločka ir Dovydu Grajausku

Liepos 16 d. PO DANGUMI: Aido Giniočio ir Atviro rato aktorių koncertas

Rugpjūčio 1 d. PO DANGUMI: poezijos ir muzikos duetas su Aldona Vilutyte, Justina Smieliauskaite ir Laurita Peleniūtė

Rugpjūčio 4 d. PO DANGUMI: Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus

Rugpjūčio 19 d. PO DANGUMI: Aido Giniočio ir Atviro rato aktorių koncertas