PO ARKOMIS

Poezijos ir muzikos ciklas Atviro rato studijoje

J. Verbicko nuotrauka

Teatro laboratorijos „Atviras ratas“ studija, įsikūrusi kamerinėje skliautuotoje erdvėje sostinės Ašmenos gatvėje, jau kurį laiką po savo stogu buria ne tik įvairias teatrines iniciatyvas, bet ir kitų meno sričių atstovus.

PO ARKOMIS IDĖJA

„Atviro rato” studijoje vykstantys vakarai „Po arkomis” yra tapę ciklu į kurį įtraukiami įvairūs kūrėjai – tiek šio teatro aktorių, tiek ir su scenos menais nesusiję žmonės.  Poezijos ir muzikos ciklas pritraukia ir suvienija žmones, norinčius pabandyti paskaityti poeziją klausytojams. Studija tam suteikia puikią galimybę – turime jaukią kamerinę erdvę, atvirą tiek teatro senbuviams, tiek naujiems žmonėms.

Poezijos ir muzikos duetas

Poezija – būdas pajusti daugiau nei paviršutinišką kasdienį gyvenimo lygmenį, paliesti šį tą itin gryno bei gilaus. O muzika, kad ir kokia asmeniška ar net liūdna būtų, sukuria tam tikrą intarpą, po kurio vėl galima nerti į pirmapradžius poetinius pojūčius. 

Poezijos galia

Justina Smieliauskaitė, poezijos ir muzikos vakarų ciklo sumanytoja, įsitikinusi, jog poezija leidžia pažinti ne tik patį save, bet ir kitą. „Tai yra pabėgimas iš kasdienybės – joje mes vis šnekame ir šnekame, neformuluojame minčių, juokiamės, traukiame vieni kitus per dantį, tačiau tokie pokalbiai, kurie iš esmės paliečia, apvalo, per kuriuos kažką išsiaiškini apie save ir kitą žmogų, yra labai reti. 

Poezija pagreitiną šį dalyką, sukuria pažinimo džiaugsmą. Rengdamasi poezijos vakarams susitinku su scenos kolegomis, dalijamės tuo, ką skaitysime. Per tai daug labiau pažįsti žmogų, nei paprastai pasikalbėjęs.

2019 m. poezijos ir muzikos cikle PO ARKOMIS įvykę renginiai:

Vasario 15 d. Justinos Smieliauskaitės ir Mato Pranskevičiaus duetas įkvėptas lietuvių išeivijos poezijos bei islandų autorių kūrybos namų ir ilgesio tema.

Kovo 16 d. Lyjos Maknevičiūtės, Aistės Šeštokaitės ir Džiugo Širvio duetas trims pojūčių, prisiminimų, asociacijų, vaizduotės tema.

Balandžio 12 d. Aldonos Vilutytės ir Justinos Smieliauskaitės pravokuojantis poetinis dialogas apie skirtingą teatro ir gyvenimo patirtį.

Gegužės 19 d. Vestos Šumilovaitės ir Justo Tertelio šeimyninis duetas įsiklausant vienas į kitą kūrybinėje erdvėje.

Birželio 14 d. Juditos Urnikytės ir Gabrieliaus Zapalskio duetas. Du žmonės susitinka. Gyvenime. Poezijoje. Tyloje. Du pokalbiai eilėmis.

Lapkričio 18 d. Jurgio Marčėno, Džiugo Širvio ir Justinos Smieliauskaitės duetas trims muzikaliai pristatant trumpos apimties įvairių autorių eilėraščius.