LIETAUS ŽEMĖ

Lietaus žemė. D. Putino nuotrauka

Biografinės improvizacijos

N-14

 „Tie, kas neatsimena  praeities klaidų, yra pasmerkti jas pakartoti.“

(George Santayana)

Spektaklis „Lietaus žemė“ – tai biografinės improvizacijos, kurios remiasi rate sėdinčių žmonių gyvenimo istorijomis. Tarpukario ir pokario įvykių siejamų žmonių gyvenimo istorijas, kurios palietė kiekvieną iš jų asmeniškai, teatro laboratorijos aktoriai  perteikia „Atviro rato“ kūrybiniu principu.

Spektaklyje nesiekiama tiksliai dokumentiškai atkurti tuo laikotarpiu gyvenusių asmenų biografijų – aktoriai ieško būdų, kaip tuos žmones prakalbinti čia ir dabar. Teatrine kalba. Per save apie kitus. Apie praeitį gyvenant šiandiena, bet galvojant apie ateitį.

„Lietaus žemėje” plėtojamos Lietuvos tarpukario laikmečio realijos, sekant kelių šeimų džiaugsmus ir tragedijas: vaikystė kaime, draugystės išdaigos, pirmoji meilė šokiuose, branda besikaupiant Antrojo pasaulinio karo audrai, tragiški likimai partizanų kovose ir trėmimuose. Nors kiekvienas mūsų dar mokyklos suole skaitėme apie šio laikotarpio kultūrą ir kasdienybę, „Atviras ratas” priverčia į tarpukarį ir po jo sekusį laikotarpį pažiūrėti visiškai kitaip – ne kaip į datų ar faktų sąrašą, bet kaip į tikrų žmonių tikras gyvenimo istorijas; žmonių, kurių jausmai ir svajonės ne itin skyrėsi nuo mūsų. (Eimantė Liubertaitė / Teatrai.lt)

įsigykite bilietus*

*Bilietus rezervuoti ir įsigyti galite ir parašę tiesiogiai mums info@atvirasratas.lt

Režisierius:  Aidas Giniotis

Vaidina:  Ieva Stundžytė, Jonas Šarkus, Justas Tertelis, Giedrius Kiela, Benita Vasauskaitė, Judita Urnikytė, Jurgis Marčėnas, Justina Smieliauskaitė/Vesta Šumilovaitė 

Scenovaizdžio autorius: Aidas Giniotis

Scenografė ir kostiumų dailininkė:  Ramunė Skrebūnaitė

Premjera 2011m. lapkričio 30d.