IŠLAISVINTI ŽANĄ

Išlaisvinti Žaną Nuotrauka iš teatro archyvo

Šis monospektaklis – tai visų pirma iššūkis ir išbandymas pačiai aktorei bei ją supantiems žiūrovams. Tai atviras teatrinis vyksmas, savotiška monolaboratorija, į kurią nelauktai yra įtraukiamas kiekvienas. Aktorės – moters – asmenybės istorija pasakojama žaisminga, improvizuota, atvira bei drąsia dialogo forma, neleidžiančia ramiai stebėti veiksmą.

„Išlaisvinti Žaną“ – tai antras teatro laboratorijos ATVIRAS RATAS pristatomas monospektaklis  ir pirmas aktorės Juditos Urnikytės monodebiutas.

Jeano Anouilhio pjesė „Vyturys“ buvo parašyta 1953 metais. Pats dramaturgas ją priskyrė prie kostiuminių pjesių (pièces costumees), kurios iš tiesų yra istorinės pjesės, sukurtos remiantis realiai gyvenusių, istorinių asmenybių likimais. Nepaisant to dekoratyvaus „kostiumiškumo“, pjesėje išlieka Jeano Anouilhio kūrybai būdingas egzistencializmas ir jo keliami būties klausimai. Kaip teigia aktorė Judita Urnikytė, „šiame spektaklyje mergelės Žanos – aktorės – moters istorija pasakojama žiūrovų teismui, juos pačius įtraukiant į vyksmą. Žana sprendžia pasirinkimo klausimą, kuris yra didžioji lemties lygtis“. „Išlaisvinti Žaną“ – tai iššūkis ir išbandymas pačiai aktorei bei ją supantiems žiūrovams. Tai savotiška monolaboratorija, į kurią nelauktai ir netikėtai yra įtraukiamas kiekvienas. Aktorės – moters – asmenybės istorija pasakojama žaisminga, improvizuota, atvira bei drąsia dialogo forma, kuri neleidžia ramiai stebėti veiksmo.

Premjera 2008 m. lapkričio 13 d. 

Monospektaklis pagal Jeano Anuilh‘o pjesę „Vyturys“

Režisierė Ieva Stundžytė
Vaidina Judita Urnikytė