BAKCHANTĖS: AKTAS

Bakchantės: Aktas L. Vansevičienės nuotrauka

“Bakchantės: Aktas” –spektaklis, V a. prieš mūsų erą sukurtą Euripido tragediją perkeliantis į universalų laiką,kuriame egzistuoja kiekvienai visuomenei bei kultūrai būdingi geismo, galios, kulto ir lyderį sekančios minios bruožai. “Bakchantės: Aktas” XXI a. interpretacija atsigręžia į teatro meno šaknis, sugrąžindama į sceną ritualą. Nuo seniausios iki moderniausios civilizacijos persismelkę ritualai čia įgauna sceninės raiškos pavidalą ir atveria interpretacijų lauką pjesės temoms. Atėnų tragiko pjesėje, užbaigusioje šio senovės Graikijos miesto aukso amžių, aprašytas vyno ir ekstazės dievo Dioniso kerštas žmonijai šių dienų kontekste toliau skatina mąstyti apie individo asmeninę ir kolektyvinę atsakomybę, civilizacijos ir kultūros prigimtį, kovą tarp protavimo bei iracionalumo.

Premjera 2019 m. rugsėjo 22 d. 

Partneris: Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademija 

Prodiuseris: Teatras ATVIRAS RATAS I Vilniaus miesto teatras 

Euripido tragediją į šių dienų sceną perkeliančiame spektaklyje režisierė Ieva Stundžytė ir choreografė Eglė Kančauskaitė gausiai remiasi teatro pirmapradžiu elementu – ritualu, tad artėjant premjerai kūrėjos pasidalino mintimis apie tai, kaip mūsų vaizduotės bei pasąmonės kūriniai – prietarai, sapnai ir ritualai – gyvuoja teatre bei jame veikiančių žmonių kasdienybėje.

įsigykite bilietus*

*Bilietus rezervuoti ir įsigyti galite ir parašę tiesiogiai mums info@atvirasratas.lt

Režisūra: Ieva Stundžytė

Choreografija: Eglė Kančauskaitė 

Kostiumai: Malvina Stankutė

Aktoriai: Lukas Auksoraitis, Matas Pranskevičius, Džiugas Širvys, Tautvydas Galkauskas, Gintautas Ulmis, Urtė Smulskytė, Aistė Šeštokaitė, Diana Kamarauskaitė, Lyja Maknavičiūtė, Justina Smieliauskaitė