Vilniaus miesto teatro ATVIRAS RATAS pradeda XVII kūrybinį sezoną

PREMJERA!

NT DRAMA

Dramaturgė – Gabrielė Labanauskaitė I Režisierė – Ieva Stundžytė

 
Vilniaus miesto teatras ATVIRAS RATAS pradeda jau XVII kūrybinį sezoną ir rugsėjo 21, 22 dienomis kviečia į premjerą NT DRAMA!
Tragikomiškoje vienos talentingiausių ir aktyviausių lietuviškos
dramaturgijos kūrėjų Gabrielės Labanauskaitės pjesėje „NT Drama“ dramaturgė su lengvu subtiliu humoru, aštriai ir tiriančiai stebi, vertina ir vaizduoja, kokiu mastu asmeniniai norai ir svajonės (norint įsigyti nuosavą būstą) yra valdomi idealaus gyvenimo stereotipų, kuriais naudojasi nekilnojamojo turto paslaugų teikėjai. Pjesėje „NT Drama“ atskleidžiama
nekilnojamojo turto infrastruktūros manipuliacija utopijomis ir
stereotipais, parodomas kapitalistinių spąstų mechanizmas, kuriuose labiausiai nukenčia silpnesnioji, socialiai ir finansiškai nesaugesnė žmonių dalis. Ši socialinė spektaklio tema dar labiau aktualizavosi pastarųjų metų pandeminiu laikotarpiu, išaugus NT kainų burbului ir žmonių desperatiškumui, bandant apsaugoti savo finansus ir beatodairiškai investuojant į bet kokį nekilnojamąjį turtą, o jauniems žmonėms susiduriant su kapitalistiniu absurdiškumu, bandant gauti paskolą iš banko ir įsigyti nuosavą būstą.
Pjesė dar nestatyta Lietuvoje, bet jau pelniusi tarptautinę pjesių autorių premiją 2021 m. Heidelbergo (Vokietija) teatro festivalyje „Heidelberger Stückemarkt“.
 
KŪRYBINĖ KOMANDA:
Režisierė – Ieva Stundžytė
Dramaturgė – Gabrielė Labanauskaitė
Scenografė – Laura Luišaitytė
Aktoriai:
Giedrius Kiela
Benita Vasauskaitė
Jurgis Marčėnas
Justina Smieliauskaitė
Matas Pranskevičius
Lyja Maknavičiūtė
Spektaklio prodiuseris – Vilniaus miesto teatras Atviras ratas
Spektaklį remia Lietuvos Kultūros taryba