Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarė Nijolė Oželytė apsilankė spektaklyje JUODA-BALTA

Spektaklyje JUODA-BALTA (rež. Aidas Giniotis) apsilankė mums ypatingas svečias – Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarė Nijolė Oželytė, kurios gyvenimo istorijas rate pasakoja aktorė Aistė Šeštokaitė. Labai gera skaityti tokį Nijolės atsiliepimą, o šių dienų emociniame fone mums be galo svarbu jausti savo veiklos prasmę. Ačiū! 🇺🇦🤍
Nijolės atsiliepimas:
“Mano meilė – nuostabus mylimiausio Keistuolių teatro vaikas Atviras Ratas. Kokiu būdu šie talentingiausi jauni žmonės, gyvuodami ir veikdami per ištiestą ranką nuo žiūrovų, nenaudodami jokių teatrinių priemonių – tik save pačius ir ne rašytojų parašytus, o realių žmonių dienoraščiuose ir jų gyvenimų pasakojimuose atrastus tekstus, taip tiesiai, nedviprasmiškai ir aštriai paliečia žiūrovų jausmus ir protą. Paliečia ir sukrečia. Atviras ratas – tai gilių prasmių teatras.
Pažiūrėjusi prieš kelis metus “Lietaus žemę”, negalėjau atsipeikėti – tik stebėdama ir klausydama autentiškų žmonių gyvenimo istorijų, kurios buvo sudėliotos iš tremtinių laiškų ir pasakojimų, pirmą kartą savo gyvenime sukrečiančiai aiškiai suvokiau, KĄ REIŠKĖ TREMTIS. Galima, aišku, iš manęs pasijuokti – juk viskas seniai buvo žinoma. Bet žinoti tai dar nereiškia suvokti. Žinojau faktus, o prasmę suvokiau tik tada, kai man pradėjo lyti iš akių žiūrint “Lietaus žemę”.
O „Juoda-balta“ – tai “Lietaus žemėje “ papasakotis Lietuvos ir jos žmonių istorijos tęsinys. Tai pokaris, hipiavimas, tranzavimas, rusinimas – iki pat Sausio 13. Ir vėl sukrėtimas – KAIP galima be jokių teatrališkumų taip tiesiogiai paliesti jautriausias žmogaus vietas – jausmus ir protą.
Pergyvenau ir visiškai savotišką, niekada nepatirtą jausmą – kai esi dar gyvas, o KITAS – puikus jaunas žmogus gyvena tavo gyvenimo siužetą Atvirame rate spektaklyje “Juoda-balta”. Keistenybė visiška. Man vis dar „nedaėjo“, labai keistas tai jausmas🙂
O dabar apie tai, kas šiandien mums visiems, kurie jaučiamės žmonėmis, yra svarbiausia :
mes,puikiausia žemės tauta, lygiai kaip ir kitos puikiausios žemės tautos, spektaklį pradėjome rimties minute, kurią skyrėme visiems Ukrainos didvyriams pagerbti.
Ir baigėsi spektaklis va šitaip : 📷 Julitos Dargytės nuotrauka 🇺🇦🇱🇹❤️