Biografinės improvizacijos

LIETAUS ŽEMĖ

KGB muziejuje

Lietaus žemė. D. Putino nuotrauka

02 16

Ketvirtadienis
Pradžia 18:00

Biografinės improvizacijos „Lietaus žemė“, teatro kalba pasakojančios tarpukariu ir pokariu gyvenusių žmonių istorijas ir likimus, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną atgims simboliškoje Vilniaus vietoje – buvusiame KGB kalėjime, Okupacijų ir Laisvės kovų muziejuje.

Minėdami vieną svarbiausių įvykių Lietuvos valstybingumui, „Lietaus žemės“ kūrėjai taps to laikmečio žmonių balsais, prakalbindami juos čia ir dabar – tarp sienų, pusę šimtmečio liudijusių okupantų žiaurumą ir tapusių paminklu krauju paženklintai mūsų tautos kovai už Laisvę.

Tarpukario ir pokario įvykių siejamų žmonių gyvenimo istorijas, kurios palietė kiekvieną iš jų asmeniškai, teatro laboratorijos aktoriai perteikia „Atviro rato“ kūrybiniu principu. Spektaklyje nesiekiama tiksliai dokumentiškai atkurti tuo laikotarpiu gyvenusių asmenų biografijų – aktoriai ieško būdų, kaip apie kitus kalbėti per save, o apie praeitį – gyvenant šiandiena, bet galvojant apie ateitį.

„Lietaus žemė“ – tai istorijos, žmonių likimai, laikotarpis, kuris buvo artimas mūsų tėvams, seneliams, kurį mes pažįstame iš istorijos vadovėlių, tačiau sunkiai suvokiame, kad visa tai tebėra šalia mūsų. Dabar, Ukrainai kovojant už savo laisvę, spektaklis primena – istorija visuomet gali pasikartoti.

„Tai – proga paklausti savęs: kaip mūsų žemės žmogus elgtųsi bet kokioje ir ypač neprognozuojamoje situacijoje. Karo metų tema Lietuvoje yra liečiama labai kategoriškai – per teisiųjų ir neteisiųjų puses. Man norėjosi į visa tai pažiūrėti iš žmogiškosios pusės, pavyzdžiui, kaip žmogus prieina prie vieno ar kito sprendimo ir kaip tie sprendimai keičia jo likimą”, sako spektaklio režisierius Aidas Giniotis.

Išskirtinis „Lietaus žemės“ rodymas Okupacijų ir Laisvės kovų muziejaus konferencijų salėje – vasario 16 d. 18 val.

Bilietai: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/teatras/biografines-improvizacijos-lietaus-zeme-kgb-muziejuje-380956/

Režisierius Aidas Giniotis

Scenovaizdžio autorius ir režisierius – Aidas Giniotis

Kostiumų dailininkė – Ramunė Skrebūnaitė

Vaidina: 

Ieva Stundžytė, Jonas Šarkus, Justas Tertelis, Giedrius Kiela, Benita Vasauskaitė,  Judita Urnikytė, Jurgis Marčėnas, Vesta Šumilovaitė / Justina Smieliauskaitė