Paskutinės Naujienos »

KalėdosAR

Mažiesiems Berlyne teatras Atviras ratas sekė „Senelės pasaką“

LR Kultūros ministerija
2015-12-09
 
AR-SP1

Ambasadorius Deividas Matululionis

Praėjęs savaitgalis LR ambasadoje Berlyne buvo skirtas mažiesiems teatromanams. Pas juos svečiavosi teatras „Atviras ratas“, savo mažiesiems žiūrovams sekęs pasaką Salomėjos Nėries eilių motyvais. Muzikinis spektaklis– improvizacija ne tik vaikams „Senelės pasaka“ Berlyne lankėsi pirmą kartą ir jos pasiklausyti susirinko gausi berlyniečių auditorija.

Tą popietę visi – vaikai ir suaugę, mokantys ir nesuprantantys lietuvių kalbos, – dainavo, vaidino, ūžė ir ilgai plojo „Atviro rato“ aktoriams, atvykusiems sekti  lietuviškų pasakų. Aido Giniočio muzikinis spektaklis–improvizacija daugeliui susirinkusiųjų priminė vaikystę ir kažkada deklamuotas eiles, galbūt todėl teatro aktoriai buvo itin šiltai sutikti ne tik mažųjų, bet ir jų tėvelių.Spektaklis, kurį Aidas Giniotis sukūrė 2007-aisiais, jau yra apkeliavęs nemažai scenų, bet tą sekmadienio popietę jis tapo kalėdine aktorių dovana mažiesiems berlyniečiams, kurių dalis retai turi progą pamatyti vaikams skirtą lietuvišką spektaklį. Galbūt todėl jie itin entuziastingai sveikino Žąsiną Moliūgą, trečią brolį Joną, Našlaitėlę, žalčio žmoną Eglę ir kitus, atvirai ir žaismingai pasakojančius ir dainuojančius  stebuklingas istorijas. Tą popietę salė ošė nuo vaikų juoko, garsiai užduodamų mažųjų klausimų ir plojimų bei kartu su aktoriais atliekamų dainų.„Neįmanoma buvo likti ramiai sėdėti savo vietose, neužsikrėtus noru dainuoti, vaidinti, kurti ir žaisti kartu“, – sakė viena su savo trimis vaikais į spektaklį atėjusi berlynietė.   Spektaklyje vaidina Ieva Stundžytė, Benita Vasauskaitė, Justas Tertelis ir Vytautas Leistrumas. Šis teatro spektaklis–improvizacija neliko neįvertintas ne tik užsienyje kai jis lankėsi JAV, Šveicarijoje, Danijoje, Švedijoje ir kitur, bet ir Lietuvoje. 2007 metais jis buvo apdovanotas prestižiškiausiu sceniniu įvertinimu – Auksiniu scenos kryžiumi kaip geriausias tų metų spektaklis vaikams.

ATVIRO RATO TEATRO AKTORIŲ VIEŠNAGĖ LIETUVIŲ MOKYKLOJE VAŠINGTONE

Aktorius kalbino Nomeda ir Gertrūda Granickaitės ir Vaidas Valys.
Lietuvių savaitraštis JAV “Draugas”
Lietuvių mokyklos Vašingtone laikraštis “Atžalynas” 
2015-10-29
"Senelės pasaka" Lietuvių mokykloje Vašingtone

“Senelės pasaka” Lietuvių mokykloje Vašingtone

Spalio 17-ą dieną mokykloje lankėsi Atviro rato aktorių grupė iš Vilniaus ir mums padovanojo spektaklį „Senelės pasaka”. Benita Vasauskaitė iš Šiaulių, Justas Tertelis iš Druskininkų, Vytautas Leistrumas iš Vilniaus, Ieva Stundžytė iš Kauno – keturi jauni aktoriai, susitikę Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Vilniuje, jau dešimtus metus džiugina žiūrovus savo spektakliais.

Lietuvių mokyklos Vašingtone mokiniai pakalbino aktorius ir jie pasidalino savo mintimis su jaunaisiais žurnalistais.

Ar jūs esate tik aktoriai, ar patys ir režisuojate spektaklius?

"Senelės pasaka" Lietuvių mokykloje Vašingtone

“Senelės pasaka” Lietuvių mokykloje Vašingtone

Justas: Aš ir Ieva esam e aktoriai ir režisieriai, Vytautas aktorius ir kompozitorius, Benita aktorė ir laisvalaikiu tapo akriliniais dažais.

Ar Jūs anksčiau vieni kitus pažinojote?

Ieva: Mes trise susitikom e Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje 2002-aisiais, o Justas prisijungė 2003-iaisiais. Mes visi buvome vieno kurso studentai.

Kas paskatino pasirinkti aktoriaus, režisieriaus profesiją?

Justas: Klausiau ne tik proto, bet ir širdies balso. Mano kelio pradžia buvo visai kitokia. Aš studijavau transporto inžineriją, bet visą laiką domėjausi teatru. Vėliau ir įstojau į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Teatras man labai patinka. Kurdamas, režisuodamas, repetuodamas užmirštu, kiek yra valandų. Tiesiog prarandu laiko nuojautą. Širdies balsas veda ten, kur reikia. Labai myliu šitą darbą.  Skaityti toliau »

Atviras ratas dairėsi po Ameriką

Žydrė JANKUTĖ/© Lietuvos žinios
2015-11-24

Teatras Atviras ratas, vadovaujamas režisieriaus Aido Giniočio, lankėsi Jungtinėse Amerikos Valstijose ir čia parodė aštuonis spektaklius. Apie gastroles kalbėjomės su JAV viešėjusia teatro užsienio projektų vadove Giedre Liugaite.

boko

Spektaklis “Senelės pasaka” Čikagoje

Pašnekovė užsiminė, kad pirmasis kontaktas su JAV atsirado pernai, kai A. Giniotis koncertavo Čikagoje ir Los Andžele. Ten režisierių globojo vietos lietuvė Audronė Januškienė. Jos klube „Bunkeris“ ir vyko Aido koncertas. „Los Andžele jis susipažino su renginių organizatoriumi Ričardu Černiausku. Grįžęs į Lietuvą A. Giniotis šiuos kontaktus perdavė man. Kalbą apie gastroles pradėjome su R. Černiausku, rašėme paraišką Kultūros tarybai. Iš antro karto pavyko gauti finansavimą, ir tada ledai pajudėjo. Pirminis planas – parodyti po vieną spektaklį „Lietaus žemė“ ir „Senelės pasaka“ Čikagoje bei Los Andžele – išaugo į 8 spektaklių turą. Deja, Los Andželo teko atsisakyti dėl lėšų stygiaus ir nesusikalbėjimo su vietos organizatoriais. Likome prie Čikagos, o gastroles patikėjome organizuoti A. Januškienei. Be to, tarpininkaujant Lietuvos kultūros atašė JAV Evaldui Stankevičiui atsirado galimybė Lietuvos ambasadoje Vašingtone parodyti spektaklį „Lietaus žemė“ tarptautinei auditorijai, diplomatinio korpuso atstovams, politikams ir kitiems svarbiems asmenims“, – pasakojo G. Liugaitė.

Vyksta mažos grupės Skaityti toliau »

IV „Scenos gido“ laida: pažintis su „Atviru ratu“

Ketvirtojoje „Scenos gido“ laidoje kalbiname teatro laboratorijos „Atviras ratas“ aktorius ir įkūrėjus Benitą Vasauskaitę ir Justą Tertelį: kas yra „Atviras ratas“? Su kokiais vaidmenimis aktoriai save tapatina? Kokie spektakliai patys laukiamiausi? Kuo ypatingas naujas „Atviro rato“ sezonas?